• Як встановити автоматику для відкатних воріт?

Як встановити автоматику для відкатних воріт?

Автоматику для воріт можна зустріти з кожним роком все частіше. Це раніше вона коштувала захмарні суми, тому дозволити її могли не всі. А зараз є досить бюджетні моделі, але з відмінною якістю.

Але хоч вартість зараз і не така висока, але все ж б’є по кишені звичайної людини. Так що кожен шукає шляхи заощадити. Адже потрібно не тільки придбати автоматику, але ще і встановити її. Для цього наймають фахівців, які також обходяться в чималу копієчку.

Тому багато покупців і почали задавати питання: Чи можна встановити автоматику на відкатні ворота самостійно?

Всі підводні камені самостійного монтажу

Будь-яку автоматику можна встановити самостійно. Але варто відзначити, що тут є деякі деталі. Основна з них є збереження гарантії. Деякі виробники не дають гарантію на приводи, якщо їх встановлюють самі покупці, а не наймається якась фірма, що спеціалізується на установці автоматики.

Найчастіше це робиться з метою заробити, адже більшість таких фірм діляться своїми прибутками від установки з продавців автоматики.

Але на ринку все ж є представники, які надають гарантію в будь-якому випадку, не залежно від того, установкою автоматики займається сам покупець, або ж він наймає фахівців.

Так що перед покупкою потрібно обов’язково уточнити даний момент з гарантією, якщо установкою автоматики будете займатися особисто Ви.

Другим аспектом в самостійному монтажі приводів є наявність інструкції, написаної на зрозумілій мові. Справа в тому, що практично вся автоматика робиться за кордоном, тому й інструкції до неї йдуть на іноземній мові.

Не всі продавці використовують для перекладу професійного перекладача, а просто кидають текст в онлайн-перекладач і роздруковують. Після такого перекладу інструкція стає ще незрозумілішою, ніж якби Ви її читали на мові оригіналу.

Але є на ринку і такі представники, які не тільки здійснюють якісний переклад, але і знімають докладні відео з установкою тієї чи іншої моделі автоматики.

Посібник зі швидкого встановлення автоматики для воріт

Для установки і підключення автоматики потрібно організувати місце під привід (в основному його кріплять до забетонованому швелеру, на якому встановлюються опорні ролики). Також потрібно прокласти дроти для підключення всіх пристроїв.

Фахівці рекомендують провести всі ці роботи ще на етапі виготовлення та монтажу самих воріт, тобто коли проводяться землерийні роботи для бетонування заставної. Кабель прокладається під проїздом і для його збереження краще поміщати в гофровану або водопровідну трубу.

Спочатку встановлюється привід на спеціальну монтажну основу, яка йде в комплекті з автоматикою. Далі до нього приєднуються дроти живлення.

На нижню частину стулки воріт кріпиться зубчаста рейка. Вона поділена на метрові відрізки і її кількість залежить від ширини проїзду (беруть з запасом в 1 метр).

Зубчасту рейку приварюють на бобишки. При кріпленні 2, 3 і т. д. рейок обов’язково необхідно зберігати крок зубів. Це можна зробити за допомогою однієї цілої або ж шматка зубчастої рейки.

На зубчастій рейці закріплюються кінцеві вимикачі (можуть бути як магнітними, так і механічними). Їх розносять по краях воріт, так щоб привід переставав працювати тільки після повного відкриття або закриття воріт.

На наступному етапі потрібно налаштувати роботу двигуна. Спочатку програмується пульт для управління, а потім вже задається час роботи і інші налаштування.

Якщо в комплекті є ще й додаткові пристрої безпеки, то їх підключають до плати управління, яка вбудована в привід за допомогою дротів.

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *