Як вибрати автоматику для відкатних воріт?

Раніше автоматика для воріт була не дешевою, тому придбати її міг не кожен. Та й виробників було не так вже й багато. Але за останнє десятиліття ситуація кардинально змінилася. Ціна на автоматику значно знизилася через те, що з’явилося більше виробників автоматики, тобто з’явилася конкуренція.

Тепер купити автоматику можуть дозволити і звичайні громадяни. Крім того, налаштування приводів деяких моделей настільки просте, що з автоматизацією воріт може впоратися кожен. Потрібно просто слідувати чітким інструкціям, які йдуть в комплекті з автоматикою. Таким чином можна заощадити чималу суму, яку можуть зажадати досвідчені установники.

Підбір автоматики: що потрібно знати

Хоч на даний момент автоматика для воріт вже і не коштує так дорого як раніше, але все ж кожному хочеться, щоб вона пропрацювала якомога довше. Адже ми не мільйонери, щоб купувати автоматику через кожні півроку.

Щоб уникнути покупки неякісної моделі, потрібно ретельно підійти до процесу підбору автоматики.

Потужність двигуна в приводі

Якщо не правильно підібрати привід по потужності, то вже в перший тиждень він може перестати працювати через завищенні навантаження, на які він не розрахований.

Виробник вказує в технічній характеристиці до автоматики її номінальну потужність і вагу стулки, на яку він розрахований. Крім того, важлива ще й довжина стулки.

Величини ваги і довжини стулки обернено пропорційні, тобто чим більше вага, тим меншою повинна бути довжина і навпаки.

Дані величини важливі, та все ж варто купувати краще з запасом. Привід з запасом потужності коштує не на багато дорожче, а користь величезна.

Матеріал, з якого зроблені деталі

Багато виробників, щоб конкурувати на ринку автоматики почали використовувати при виробництві такі дешеві матеріали як полімер і силумін. Ці матеріали може і працюють в теплому європейському, але наші кліматичні умови швидко виводять з ладу приводи з деталями з полімерів або сілумана.

Фахівці ж рекомендують купувати автоматику тільки з металевими деталями. Така автоматика набагато надійніша. І служить вона значно довше.

Тому обов’язково перед покупкою впевніться, чи немає в приводі деталей з таких матеріалів.

Магнітні або механічні?

Кінцеві вимикачі необхідні, щоб привід зупиняв свою роботу в потрібних (кінцевих) точках. Є два типи кінцевиків — механічні і магнітні. Принцип їх роботи однаковий, але відрізняються способи подачі команд.

Так, механічна система складається з двох металевих лапок, які закріплюють на рейці і пружинки з мікровимикачами, що вбудовується в привід. Така система спрацьовує, коли одна з лапок відгинає пружину і та натискає на один із вимикачів.

У магнітній системі на зубчасту рейку кріпляться магніти різної полярності, а в привід вбудований геркон, який реагує на магнітне поле від них.

Коли ворота досягають крайніх точок (повне відкриття або закриття), магнітне поле від магнітів на рейці діє на геркон і той відключає двигун.

Автоматика з механічними кінцевиками за вартістю трохи дешевше, але ці вимикачі не надто надійні, особливо взимку. Просто на зубчасту рейку налипає сніг і пружинка реагує вже не на лапки, а на нього. Також може примерзнути сама пружинка або вимикач, тому щоб кінцеві вимикачі спрацювали доведеться відігрівати і пружинку і мікровимикачі.

Тому фахівці рекомендують купувати автоматику з магнітною системою. Вона значно надійніше.

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *