• автоматика для вiдкатних ворiт

Автоматика для відкатних воріт

У наш час люди вже не уявляють свого життя без автоматичних систем. Зараз автоматизують практично все. Не виключенням є і ворота. Набагато простіше відкривати стулки сидячи в машині, ніж виходити на вулицю і робити це вручну. У дворах в основному використовують два типи конструкції — відкатні і розпашні. Автоматика для відкатних воріт за ціною виходить трохи дешевше, ніж для розпашних воріт.

Що необхідно, щоб автоматизувати відкатні ворота

Відкатні ворота складаються з однієї стулки (в більшості випадків). Тому щоб зробити їх автоматичними необхідно:

  • Один електропривод з вбудованою платою для управління;
  • Пристрій управління автоматикою;
  • Система кінцевих вимикачів;
  • Зубчата рейка.

Електроприводи для воріт мають черв’ячну передачу, тобто крутний момент від черв’яка всередині приводу передається на його зовнішню шестерню, а та в свою чергу передає його на зубчасту рейку, яка прикріплена на нижній частині стулки.

Привід встановлюють збоку від проїзду на спеціальному монтажній основі, яке також йде в комплекті.

Під кришкою автоматики вже вбудований блок управління. Він може розташовуватися вертикально або горизонтально. Для додаткового захисту плат від зовнішнього впливу вона в основному поміщена в окремий пластиковий короб. На плату управління підводяться всі дроти від пристроїв, які використовуються в автоматичній системі. Також вона приймає і обробляє команди з пристроїв управління.

Найчастіше автоматика для воріт комплектується двома пультами, за допомогою яких і здійснюється управління воротами. Якщо необхідно більше брелоків, їх завжди можна докупити окремо.

Крім того, можна вибрати комплекти з GSM-модулем, який дозволяє управляти воротами з мобільного телефону. Або ж з ключ-кнопкою, кодовою клавіатурою і т. п. пристроями.

Зубчаста рейка в комплект може не входити, так як її довжина залежить від ширини прорізу для воріт. Вона поставляється метровими відрізками. Якщо отвір шириною 3,5 м, то потрібно купувати 4 метрових відрізка зубчастої рейки.

В основному зубчасту рейку виготовляють зі сталі, але також зустрічаються і полімерні.

Кінцеві вимикачі в автоматичній системі можуть бути як механічними, так і магнітними. Перший тип хоч і коштує трішки дешевше, та все ж не такий надійний як другий.

Крім цих 4 основних складових, автоматичну систему можна доукомплектувати ще і сигнальною лампою та фотоелементами.

Як правильно підбирати модель автоматики

Дуже важливо правильно підібрати модель на конкретні ворота.

Є кілька рекомендацій, дотримуючись яких можна точно придбати надійну і якісну автоматику для воріт:

1. Ніякого пластику всередині приводу. Всі деталі повинні бути металевими, інакше привід довго не пропрацює. Наш клімат пластик швидко вбиває.

2. Автоматику краще купувати з запасом по потужності. Якщо ворота важать 200 кг, то автоматику краще брати ту, яка розрахована на 500 кг або навіть більше. Це допоможе уникнути непередбачених ситуацій, коли зросте навантаження на привід (прилипне сніг або ворота примерзнуть).

3. Також важлива інтенсивність, з якою буде використовувати автоматику. Для приватних будинків з невеликою кількістю авто підійде побутова модель (інтенсивність до 40%), а ось на підприємство вже потрібно купувати промислову (інтенсивність від 70%).

4. Зубчаста рейка повинна бути сталевою, полімерна ненадійний.

5. Плата управління повинна володіти всіма необхідними функціями, але при цьому бути простою в налаштуванні.

Це основні рекомендації, дотримуючись яких придбана автоматика точно прослужить не один рік.

Share

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *